Kaip išlaikyti baltus dantis?

2017.11.17

Šiais laikais neužtenka rūpintis vien tik plaukų grožiu ar kūno formomis. Balta šypsena – kiekvieno žmogaus pasididžiavimas. Tačiau ką daryti, jeigu Jūsų dantys, nuo pat gimimo nėra tokie balti, kokių norėtumėte? Apsilankykite odontologo kabinete! Šiandien dantų balinimo procedūros yra inovatyvios, nesukeliančios jokio šalutinio efekto ar rizikos žmogaus sveikatai. Odontologijos kabinetuose atliekamos procedūros greitos, o po dantų balinimo galime džiaugtis net iki kelių atspalvių baltesniais dantimis. Tačiau ką daryti, kad balta  šypsena išliktų kuo ilgiau ir dantis balinti reikėtų kuo rečiau?

Alkoholis

Vartodami alkoholį taip pat kenkiate savo dantims ir jų emaliui. Ypatingai, žalą daro raudonas vynas. Juo piktnaudžiaujant ant dantų ima atsirasti tamsios dėmės, įvairūs dantų spalvos pakitimai. Vartodami alkoholinius gėrimus, ypač raudonąjį vyną, išgėrę taurę visuomet praskalaukite burną vandeniu, o vėliau, po keliolikos minučių išsivalykite dantis.

 

Rūkymas

Šis įprotis labai apsunkina kelią link baltos šypsenos. Ilgus metus rūkančių žmonių dantų spalva kardinaliai pasikeičia – dantys pageltonuoja, atrodo ne taip estetiškai. Dėl rūkymo pradeda trūkinėti dantų emalis, jame ima kauptis apnašos, kurios ne tik atrodo neestetiškai, tačiau gali sukelti ir visišką dantų praradimą.

 

Maistas ir gėrimai

Tam tikras maistas, taip pat gali pakenkti dantų spalvai. Norint turėti baltus dantis, vertėtų vengti juodosios arbatos ar kavos. Dažnai vartojant šiuos gėrimus, emalis tamsėja, dantų spalva pakinta, atsiranda apnašų. Kavą derėtų vartoti saikingai, o juodąją arbatą kartais pakeisti žaliąja. Nors sodrių spalvų vaisiai turi daug vitaminų, balinantiems dantis piktnaudžiauti jais taip pat nederėtų. Mėlynės, burokėliai ar šilauogės – maistas, kuris lengvai palieka žymes ant Jūsų dantų. Suvalgę stipriai dažančių uogų, vaisių ar daržovių, visuomet praskalaukite burną vandeniu, o vėliau išsivalykite dantis.

 

Rūpintis burnos higiena – būtina, tačiau verta nepamiršti ir pasirūpinti savo šypsenos spalva, dantų emalio apsauga. Jeigu trokštate puikuotis balta šypsena, venkite vartoti alkoholį, kavą, juodąją arbatą, stipriai dažančius vaisius. Po dažančio valgio ar gėrimų, visuomet išsivalykite dantis, o jeigu neturite tam galimybių, būtinai praskalaukite burną vandeniu. Ir nepamirškite, reguliariai lankytis pas savo dantų gydytoją, kuris visada patars ir padės tinkamai rūpintis Jūsų burnos sveikata ir šypsena!