DANTŲ SKAUSMAS

2017.09.26

Skaudantis dantis – vienas iš nemaloniausių ir labiausiai varginančių skausmų. O jeigu dantį ima skaudėti tokiu laiku, kuomet odontologų kabinetai nedirba ir joks specialistas negali suteikti pagalbos – visiškai aišku, jog likusias valandas ar dienas, iki vizito pas gydytoją, teks praleisti ne taip maloniai, kaip norėtųsi.

Ligos, dėl kurių pacientai jaučia dantų skausmą yra skirstomos į dvi grupes:

  • pirmoji – kariesas ir jo komplikacijos;
  • antroji – parodonto (audinių, esančių aplink dantį) ligos.

Dantų skausmo priežastys

Paviršinis ėduonis – priežastis, sukelianti dantų skausmą. Dažniausiai, tai būna dantų ėduonis arba jau anksčiau minėtasis kariesas. Kuomet ėduonis atsiranda paviršiniame danties sluoksnyje – emalyje, pacientas kurį laiką gali nejausti jokių skausmo požymių ar dantų ligos simptomų. Kartais gali būti jaučiamas silpnas, greitai praeinantis skausmas, kurį gali sukelti saldesnis maistas, ar šaltesnis vanduo. Kai į šiuos požymius nėra atkreipiamas dėmesys, liga tęsiasi ir vėliau yra pažeidžiami gilesni danties audiniai, prasideda uždegimas.

Pulpitas – dar viena dantų skausmo priežasčių. Tai danties pulpos uždegimas, kurį sukelia į danties pulpą patekę mikroorganizmai. Pulpą sudaro minkštieji audiniai, tarp kurių yra kraujagyslės bei nervai. Uždegimo metu, audiniai tinsta ir ima spausti nervus, o tai sukelia didelį skausmą. Uždegimai gali kilti dėl cheminių ar mechaninių dirgiklių, susijusių su gydytu kariesu ar uždėtu užpildu(plomba), dantų ertmių, veido ar dantų traumos. Kariesas gali būti paviršinis, vidurinis arba gilus, atsižvelgiant į pažeidimo laipsnį. Laiku nepašalinus skausmo priežasties, gali susidaryti karieso komplikacijos(pulpitas). Tinkamai jo negydant, gali išsivystyti danties šaknies viršūnės pūliniai, kurie sukelia rimtesnes ligas. Labai stiprų skausmą, taip pat gali sukelti ūmus ar lėtinis pūlinys. Esant rimtiems atvejams, pacientai skausmą jausti gali ne danties srityje, bet kaule, o tai labai apsunkina ligos nustatymą.

Užklupus dantų skausmui rekomenduojame išgerti skausmą mažinančių vaistų ir būtinai vykti pas specialistą, kuris tiksliai nustatys jūsų dantų skausmo priežastį ir paskirs tinkamą gydymą.