Dantų šalinimas: kada ir kodėl jo reikia?

2022.10.12

Jaunystėje kone kiekvienam yra tekę susidurti su protinių dantų šalinimu. Visgi, yra ir kitų priežasčių, dėl kurių suaugusiems gali prireikti šios procedūros. Dantų šalinimas gali būti reikalingas dėl per didelių dantų ėduonies pažeidimų, dantų infekcijų ar net itin stipraus dantų susigrūdimo, kuomet pašalinamas vienas ar du dantys, siekiant padaryti vietos kitiems.

Kad ir kokios priežastys būtų, dantų šalinimas daugeliui pacientų kelią nerimą. Patikėjus procedūrą į patyrusio gydytojo rankas bei laikantis rekomendacijų po jos, nemalonūs pojūčiai greitai lieka užmarštyje.

Kokios dantų šalinimo priežastys?

Ši procedūra pacientui dažniausiai skiriama kai nepasiteisina kiti bandymai išsaugoti sveiką dantį. Dantų šalinimas gali būti siūlomas, jei:

  • dantų ėduonis stipriai pažeidžia dantį;
  • sergama dantenų (periodonto) ligomis;
  • ant dantenų ar aplink dantis yra susiformavęs pūlinys;
  • kai dantims žandikaulyje neužtenka vietos;
  • turint protinių dantų komplikacijas.

Kokia dažniausia dantų netekimo priežastis?

Atsakymas gali Jus nustebinti: tai – dantenų ligos! Jos paveikia ne tik dantenas, bet ir skverbiasi į gilesnius audinius, galiausiai negrįžtamai pažeisdamos patį dantį. Dantenų ligoms progresuojant, sunaikinama vis daugiau dantenų audinių ir kaulo, kas lemia, kad dantys savo vietoje nebesilaiko pakankamai tvirtai ir galiausiai iškrenta.

Siekiant išvengti skausmingos infekcijos, kai kuriais atvejais priimamas sprendimas nelaukti, kol dantis iškris pats: jis ištraukiamas odontologinės procedūros metu. Šiuo atveju dantų šalinimas lemia, kad bakterijos, sukeliančios dantenų ligas, nebeturi kur prisitvirtinti, tad tokiu būdu yra sustabdomas infekcijos plitimas.

Kaip išvengti dantų šalinimo?

Prie dažniausių dantų šalinimo priežasčių neretai atveda nepakankamos burnos higienos laikymasis. Užtikrinus teisingą dantų priežiūrą ir reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną su SOLO profilaktika, dantenų ligų riziką galima sumažinti net iki 95 %! Tokiu būdu mažėja tikimybė netekti dantų dėl dantenų ligų ar dėl ėduonies.

Kaip elgtis po dantų šalinimo?

Pašalinus dantį paprastai reikia keleto dienų atgauti įprastą savijautą. Tam, kad gijimas vyktų sklandžiai, specialistai rekomenduoja:

  • nevalgyti bent 2 val.;
  • tinimo mažinimui reikėtų šaldyti veido zoną, kurioje buvo šalintas dantis;
  • neskalauti burnos, susilaikyti nuo kieto, itin karšto ar šalto maisto ir gėrimų bent 24 val.;
  • jeigu jaučiamas skausmas, reiktų vartoti tik gydytojo rekomenduotus nuskausminamuosius;
  • gijimo metu neliesti žaizdos.

 

Nors dantų šalinimas dažnu atveju pacientams kelia nemažai nerimo, kartais tai tampa būdu užkirsti kelią sunkesnėms komplikacijoms. Užsiregistruokite konsultacijai ir Prodenta klinikos specialistai jos metu įvertins Jūsų dantų būklę bei parinks tinkamiausią gydymą. Spauskite čia ir sužinokite daugiau apie gydymą.

Telefono nr.:
+370 616 73666

El. paštas:
alytus@prodenta.lt