Dantų priežiūra. Prodenta klinikos gydytojų patarimai

2017.09.26

Tikriausiai visiems yra žinoma, jog tinkama dantų ir burnos ertmės priežiūra – kelias į sveiką ir gražią šypseną. Daugelis iš mūsų naudojasi internete perskaitytais patarimais, kurie susiję su kasdieniniu dantų valymu ar burnos higienos palaikymu. Tačiau verta prisiminti, jog internete esantys patarimai gali būti klaidingi ir neretai tik dar labiau pablogina burnos ertmės ir dantų būklę. Pateikiame odontologijos klinikos Prodenta burnos higienos specialistės Ovidijos Kemežės patarimus, burnos higienos tema.

Dantų priežiūra

Gydytoja teigia, jog norint teisingai išsivalyti dantis, neužtenka tik šepetėlio, skirto dantų valymui – būtina naudoti ir tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlį. Renkantis pastą nereikia persistengti – beveik visos dantų pastos yra kokybiškos. Tačiau dažnai pasitaiko atvejų, kuomet vienam žmogui tinkanti dantų pasta visiškai netinka kitam. Patariama rinktis tokią pastą, kuria išsivalius dantis būtų juntamas švaros pojūtis. Jeigu po dantų valymo neatrodo, jog dantys buvo valyti, vadinasi, dantų pasta Jums yra netinkama.

Pagal ką rinktis dantų šepetėlio kietumą?

Visada reikėtų rinktis vidutinio (medium) minkštumo dantų šepetėlius. Labai minkšti (soft) yra skirti naudojimui po dantenų operacijų – tokie šepetėliai mažiau jas dirgina valant dantis. Kieti dantų šepetėliai yra skirti protezams valyti arba tiems žmonėms, kurių dantenos yra labai sveikos. Dantų šepetėlio funkcija ne tik išvalyti dantis, bet ir švelniai masažuoti dantenas. Per kietas šepetėlis gali pažeisti jautrias dantenas. Taip pat reikia žinoti, jog valant dantis tik ties dantenų linija, maisto likučiai, esantys prie dantenų lieka nepašalinti. Todėl šepetuką reikia dėti ir ant dantenų.

Protiniai dantys. Palikti ar šalinti?

Klinikos specialistė teigia, kad protinius dantis reikia šalinti tuomet, jeigu jie savaime neapsivalo, t.y. nedalyvauja sąkandyje kramtant maistą. Jeigu šie dantys dalyvauja sąkandyje, kramto, tada vyksta savaiminis jų apsivalymas, tačiau jeigu galiniai aštunti dantys yra viršuje, o apačioje aštuntų dantų nėra, jie neapsivalo, todėl tokiu atveju geriausia protinius dantis rauti.

Skalavimo skysčiai

Dantų skalavimo skysčiai yra skirstomi į dvi rūšis: gydomuosius ir paprastus. Gydomieji skalavimo skysčiai sudėtyje turi chlorheksidino, kuris gydo dantenas. Jis yra rekomenduojamas po dantenų procedūrų. Tokiu skysčiu skalauti burną galima ne ilgiau nei 2 savaites, nes jis dažo dantis.

Paprasti skalavimo skysčiai neturi jokio poveikio dantų akmenims, jeigu jie yra įsisenėję. Burnos skalavimo skystis dažniau yra naudojamas blogam kvapui naikinti, tačiau jeigu ant dantų yra susidarę akmenys, skystis panaikinti blogo kvapo nepadės. Beje, skystis neturėtų būti naudojamas kaip kasdieninė burnos higienos priemonė. Vienintelė situacija, kurioje jis gali tinkamai pasitarnauti, tai tokia, kada po valgio neturite galimybės išsivalyti dantų.

Prisiminkite, tik iš profesionalų gautos konsultacijos apie dantų ir burnos ertmės priežiūrą yra patikimos. Įvairi internete publikuojama informacija šiomis temomis gali sukelti rimtas neigiamas pasekmės Jūsų sveikatai ir šypsenai. Norėdami gauti tinkamų ir naudingų patarimų, apsilankykite pas savo dantų gydytoją.