Inovatyvių atramų skirtingoms dantų implantų sistemoms bei individualių atramų ir sijų, sujungtų su atramomis, prototipų vystymas.

UAB „Prodenta“ kartu su partneriu Lietuvos sveikatos mokslų universitetas 2019 m. vasario mėn. pradėjo įgyvendinti iš Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo finansuojamą projektą „Inovatyvių atramų skirtingoms dantų implantų sistemoms bei individualių atramų ir sijų, sujungtų su atramomis, prototipų vystymas“, kuriuo metu bus siekiama sukurti universalius atramų prototipus, pasižyminčius aukščiausiu integralumu su pagrindinėms implantų sistemomis. Šie prototipai bus dviejų tipų: standartinės atramos skirtingoms implantų sistemoms ir sijos su atramomis monoblokai.

Projekto metu planuojami generuoti prototipai pagrindiniams implantų gamintojams pasižymės geriausiomis mechaninėmis savybėmis bei aukščiausio laipsnio biosuderinamumu, kas lems puikų dantenų audinių prisitvirtinimą bei gražios ir sveikos protezinės ložės formavimą. Tinkamas produkto paviršiaus apdirbimas gerins galutinio rezultato estetiką ir užtikrins tikslų implanto ir ant jo fiksuojamos atramos integralumą, kas yra ypač svarbu periimplantitų, pagrindinės implantų netekimo priežasties, prevencijai. Platus trūkstamų rinkoje dalių pasirinkimas leis protezuojančiam gydytojui, atsižvelgiant į kiekvieno klinikinio atvejo indikacijas, pasirinkti tinkamiausią gydymo planui išpildyti variantą ir siekti kokybiškų ilgalaikių rezultatų.

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo.

Projekto pavadinimas: Inovatyvių atramų skirtingoms dantų implantų sistemoms bei individualių atramų ir sijų, sujungtų su atramomis, prototipų vystymas

Projekto vykdytojas: UAB „Prodenta“

Projekto partneris: Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

Bendra projekto vertė: 1 699 382,19 EUR

Iš Europos regioninės plėtros fondoskiriama suma iki: 1 056 496,68 EUR

Projekto pradžia: 2019-02-22

Projekto pabaiga: 2021-02-21