Viskas apie dantų balinimą su Philips ZOOM!

2017.09.12

Philips ZOOM! – tai naujos kartos saugi ir efektyvi, profesionali dantų balinimo sistema, kuri gali suteikti stulbinantį rezultatą – net iki 8 atspalvių baltesnius dantis! Neutralus pH balinantis gelis, jo sudėtyje esantis 6 % vandenilio peroksidas ir balinimui skirta LED lempa – garantuos Jums baltą ir švytinčią šypseną.

Kas lemia dantų spalvą?

Natūralu, jog vieni žmonės turi baltesnius, kiti gelsvesnius dantis. Jų spalva gali būti paveldima ar kisti priklausomai nuo amžiaus (su amžiumi plonėja dantų emalio sluoksnis, todėl vis ryškiau matosi dentinas, kuris yra gelsvos spalvos). Spalvai taip pat įtakos turi: dažantis maistas ir gėrimai – kava, arbata, kola, raudonas vynas; žalingi įpročiai – rūkymas, kramtomas tabakas; ligos ir jų gydymas – chemoterapija, spindulinis gydymas; antibiotikai ir kiti medikamentai – tetraciklinas, antihistamininiai vaistai, antidepresantai, geležies turintys medikamentai; prasta burnos higiena. Būtent dėl šių priežasčių, dantų balinimo procedūroms ryžtasi vis daugiau ir daugiau pacientų.

Kaip veikia Philips ZOOM!

Natūralu, jog kiekvienas iš mūsų nori turėti baltą, gražią šypseną, o rezultatus matyti iš karto po procedūros. Būtent todėl vis daugiau ir daugiau pacientų atlieka dantų balinimą su ZOOM! sistema. Tai trumpa ir saugi procedūra. Jos metu vandenilio peroksidas išskiria hidroksilo radikalus, kurie įsiskverbia į emalį ir dentiną. Tuomet hidroksilo radikalai reaguoja su organinės kilmės dažo molekulėmis (chromoforais) danties viduje. Chromoforai tampa šviesesni arba visai bespalviai. Taip išbalinami dantys.

Procedūra

Atliekant dantų balinimą su Philips ZOOM! sistema, procedūra skirstoma į 4 etapus:

  • Pirmojo etapo eigoje vyksta konsultacija, kurios metu gydytojas įvertina paciento realius norus, aptaria indikacijas, kontraindikacijas, procedūras, kurias yra būtina atlikti prieš dantų balinimą, remdamasis skale, gydytojas įvertina ir užrašo dantų atspalvį prieš dantų balinimą;
  • Antrasis etapas – tai pasiruošimas dantų balinimo procedūrai. Dantys yra nuvalomi pemzos milteliais ir nuplaunami, lūpos patepamos drėkinamuoju kremu. Tuomet įvedamas lūpų retraktorius, uždedami apsauginiai akiniai, izoliuojami visi minkštieji audiniai esantys aplink burną, taip pat burnos gleivinė. Gydytojas taip pat izoliuoja ir dantenas, naudodamas „Liquidam“ medžiagą;
  • Po pasiruošimo pradedamas dantų balinimas. Dantys padengiami balinimą greitinančia medžiaga „PH Booster“, tuomet gydytojas užtepa 1-2 mm storio sluoksnio balinamojo gelio ir aktyvuoja balinančią lempą, kuri skleidžia ultravioletinę šviesą. Balinimo ciklas trunka apie 15 min. Tuomet gelis turi būti pašalinamas. Taip ciklas yra kartojamas 3-4 kartus, priklausomai nuo paciento dantų spalvos.
  • Rezultatų įvertinimas ir kitos instrukcijos pateikiami po procedūros. Gydytojas naudodamasis skale įvertina ir užrašo paciento dantų spalvą po balinimo bei pakonsultuoja, kaip pacientui išlaikyti pasiektus rezultatus.

Svarbu nepamiršti, jog prieš atliekant dantų balinimo procedūrą, būtina gydytojo odontologo konsultacija ir klinikinis ištyrimas. Tokios dantų restauracijos kaip užpildai, vainikėliai, tiltai laminatės nėra balinami. Po procedūros jos gali būti pakeistos, atsižvelgiant į naująją dantų spalvą. ZOOM! dantų balinimo procedūra nerekomenduojama pacientams, kurių  burnos higiena prasta, taip pat turintiems kariozinių, abrazinių dantų pažeidimų ar sergantiems dantenų ligomis. Beje, procedūra neatliekama neščioms, maitinančioms moterims.