Plokštelės fiksacija ant implantų

2017.09.12

Dantų implantavimas – šiandien nebe naujiena. Kiekvienas iš mūsų nori didžiuotis gražia šypsena, tačiau su amžiumi išlaikyti dantis sveikus darosi vis sunkiau. Šiandien dėl pažengusių dantų implantologijos metodikų, susigrąžinti anksčiau turėtą šypseną nėra sunku.

Savo kasdienybėje dantų protezus ar plokšteles naudojantieji pasakys, jog klapsintys, judantys, kalbėti rišliai trukdantys protezai – daugumai sukelia nemalonius pojūčius ir kenkia jų socialiniam gyvenimui. Bet ką daryti, jeigu protezus ar dantų plokštelę jau turite, tačiau norite gyventi pilnavertiškai? Išeitis – išimamų protezų fiksavimas prie implantų. Įprasti dantų protezai laikosi ant dantenų, todėl juda, yra paslankūs.

Tvirtinami prie implantų protezai yra naudojami tada, kuomet pacientas neturi visų arba beveik visų dantų viršutiniame ar apatiniame žandikaulyje. Fiksuojami ant implantų protezai turi specialius fiksatorius, kurie susikabina su kitais fiksatoriais, esančiais ant implantų žmogaus žandikaulyje.

Sijomis fiksuojami dantų protezai yra viena efektyviausių iš visų plokštelių fiksacijos sistemų. Metalinė sija, einanti pagal Jūsų žandikaulio linkį, fiksuojama ant 2-5 implantų, kurie yra įstatomi į Jūsų žandikaulį. Prie sijos ar žandikaulyje įtvirtintų implantų fiksuojami spaustukai/fiksatoriai. Galiausiai ant sijos tvirtinami dantų protezai.

Fiksuojant lokatoriniais užraktais, plokštelėje pritvirtinamas lokatoriaus metalinis korpusas. Jis standžiai įeina į implanto atramą, kuri fiksuojasi asmens žandikaulyje, ir dedant į burną, fiksuoja plokštelę ar protezus.

Ant implantų fiksuojami protezai: nevargina burnos gleivinės ir dantenų, nes jie laikosi stabiliai; tokie protezai nesunkiai išsiima ir vėl įsideda jeigu norite juos išimti ir išvalyti; nėra apribojamas valgymas, kalbėjimas, šypsojimasis; pakanka tik dviejų implantų, kad protezams būtų suteiktas tvirtas pagrindas.

Plokštelės ar protezų fiksacija ant implantų – vienas iš geriausių būdų tiems, kurie nori džiaugtis gražia šypsena. Sijomis ir lokatoriniais užraktais prie implantų fiksuojamos plokštelės ar protezai nevaržo paciento, leidžia jam raiškiai, sklandžiai šnekėti, nedirgina dantenų ir dantų bei nekenkia socialiniam gyvenimui. Tai puikus pasirinkimas, norintiems pamiršti kasdieninius nemalonumus, kuriuos sukelia dantų protezų nešiojimas.