Implantai ar protezai?

2018.03.28

Protezai

Daugelį amžių protezai buvo vienintelė alternatyva tikriems prarastiems dantims. Savo artimųjų rate (ypatingai tarp vyresnio amžiaus žmonių) rastumėte ne vieną, kuriam tikrus prarastus dantis atstoja nešiojami protezai.

Jie yra gaminami taip, jog atitiktų jūsų žandikaulio padėtį, o tvirtinami – specialiais klijais. Kasdieninė protezų priežiūra yra būtinybė, todėl kiekvieną naktį juos privaloma išsiimti ir palikti per naktį atmirkti, taip juos išvalant ir pašalinant nešvarumus. Protezai visu 100% neatstato kramtymo funkcijos, todėl asmuo negali jaustis kaip su savo tikrais dantimis. Kartais, kai kuriems žmonėms galimybė išsiimti ir įsidėti dantis pagal poreikį yra patogi, todėl nemažai žmonių pasirenka protezus, o ne implantus.

 

Implantai

Implantai, skirtingai nei protezai, leidžia asmeniui jaustis taip, lyg jis būtų su tikrais dantimis. Be to, jie atrodo estetiškai, o atskirti juos nuo tikrų dantų yra beveik neįmanoma. Nepaisant estetinio faktoriaus, įsriegti implantai puikiai prigyja prie žandikaulio kaulo ir atlieka dantų šaknies funkciją, taip pagerindami žandikaulio būklę ir tvirtumą.

Šiais laikais implantai yra panaudojami ir protezų tvirtinimui. Protezai ant implantų žmogui suteikia galimybę be jokio diskomforto šypsotis ar bendrauti, nebijant, jog protezai iškris. Kaip jau buvo minėta, tradiciniai protezai yra prilaikomi specialiais klijais, o tai dažnai baigiasi jų iškritimu, slidinėjimu – žmogus patiria diskomfortą. Su protezais, pritvirtintais ant implantų, jokio diskomforto nejausite, nes jie laikosi tvirtai, neslidinėja. Kramtymas, kalbėjimas ir kitos veiklos bus daug malonesnės ir lengvesnės.

 

Protezai ir implantai – puiki alternatyva norintiems atstatyti prarastus dantis. Prieš priimdami sprendimą ir pasirinkdami protezus arba implantus, turėtumėte gerai apsvarstyti visus „už“ ir „prieš“, tinkamai „pasverti“ savo galimybes, norus bei pasikonsultuoti su gydytoju. Rūpinkitės savo šypsena ir sveikata!