Burnos skalavimo skysčio pliusai ir minusai

2017.09.12

Dažnai nepakankama burnos higiena (blogas kvapas, nesveiki dantys) trukdo ne tik gerai jaustis, tačiau ir bendrauti. Todėl nevalia apsiriboti vien dantų valymu šepetėliu ir dantų siūlu. Svarbu nepamiršti ir dantų skalavimo specialiu skysčiu, kuris stabdo bakterijų dauginimąsi burnos ertmėje.

Yra nuomonių, jog dantų skalavimo skystis gali sukelti tam tikras ligas ir pakenkti burnos ertmei. Jeigu skalavimo skystis naudojamas ne pagal instrukcijas, kai kurie ingredientai, pavyzdžiui, alkoholis gali neigiamai paveikti dantis ir dantenas. Mūsų specialistai rekomenduoja prieš bet kokio burnos higienos produkto naudojimą apsilankyti pas odontologą, kuris galėtų pakonsultuoti ir patarti, kokius burnos skalavimo skysčius Jums rinktis, kad jie nepakenktų ir nepadarytų žalos.

Dantų gydytojai gali pasiūlyti dvi savaites naudoti tokį skalavimo skystį, kuris turi daug fluorido (jis padeda sumažinti ėduonies plitimo riziką). O jeigu dantų problemomis nesiskundžiate, patarti naudoti skalavimo skystį be alkoholio.

Dantų skalavimo skysčio pliusai:

 

  • Daugelis tyrimų įrodo, jog fluoridas mažina demineralizaciją;
  • Apsaugo nėštumo metu. Periodontinės ligos – rizikos faktorius, kuris rodo, jog yra galimybė gimti neišnešiotam, nedidelio svorio kūdikiui. Bakterijos iš dantenų uždegimo gali persikelti į moters kraują ir padidinti uždegimo galimybes. Amerikoje atliktas tyrimas parodė, jog moterys, naudojusios dantų skalavimo skystį, rečiau patyrė ankstyvąjį gimdymą.
  • Burnos skalavimo skystis lengvina gangreninio stomatito opas, mažinant bakterijų, kurios dirgina tas vietas, kiekį. Daugeliu atvejų, tą patį efektą turi ir sūrus vanduo;

 

  • Kovoja su dantenų ligomis.  Dėl ant dantų esančių bakterijų ir maisto likučių, dantenos ir dantų „kišenėlės“ gali užsikrėsti. Tuomet prasideda infekcija, kuri gali pereiti iki periodontinių ligų – gingvito ir kt. Antibakterinis burnos skalavimo skystis su alkoholiu ar chlorheksidinu, iš dalies padeda apsisaugoti nuo periodontinių ligų.

Skalavimo skysčio minusai:

 

  • Jeigu skystyje, kurį naudojate, yra per didelis kiekis alkoholio, skystis gali sudirginti burnos gleivinę;

 

  • Kartais burnos skalavimo skysčio suteikiamas gaivus kvapas būna trumpalaikis. Dažniausiai taip atsitinka dėl to, kad žmogus neefektyviai valosi dantis, o jo burnos higiena yra prasta. Norint turėti sveiką burnos ertmę ir išvengti nemalonaus burnos kvapo, reikia ne tik skalauti dantis burnos skalavimo skysčiu, bet ir valyti juos dantų šepetėliu, naudoti dantų siūlą.

Dantų skalavimo skystis – papildoma priemonė sveikai burnos ertmei palaikyti ir išvengti ėduonies ir skylučių dantyse susidarymo. Prieš pradedant vartoti bet kokias burnos skalavimo priemones, geriausia, pasitarti su savo odontologu, kadangi tik specialistas galės Jums kompetetingai patarti ir atsakyti į Jums rūpimus klausimus. Naudodami netinkamą dantų skalavimo skystį, galite sau labiau pakenkti nei padėti. Rūpinkitės savo šypsena!