5 paprasti žingsniai: tinkama burnos higienos priežiūra namų sąlygomis

2020.03.20

Būtiniausius ir reikalingiausius įpročius formuojame dar ankstyvoje jaunystėje, o burnos higienos priežiūra – vienas iš jų. Tiesa, dažnai atsitinka taip, jog net ir valant dantis du kartus per dieną, to nepakanka, norint turėti sveikus dantis ir užtikrinti tinkamą dantų priežiūrą namuose.

Netinkamai rūpindamiesi savo šypsena, rizikuojate ir bendra savo organizmo sveikata, kadangi dantų ligos labai dažnai yra susijusios su daugybe bendrinių sveikatos problemų (infekcijos, širdies ligos, insultas). Šį kartą straipsnyje dalinamės keliais paprastais žingsniais, kurie padės efektyviai pasirūpinti jūsų šypsenomis namų sąlygomis ir išsaugoti ne tik sveikus dantis, bet ir bendrą sveikatą. 

 

Tinkamas dantų valymas

 

Dantis rekomenduojama valyti taip, kad dantenų linija ir dantis liestųsi su šereliais. Šepetėlis turi būti laikomas 45 laipsnių kampu.

Svarbu nepamiršti, jog valyti reikia ne tik dantis, tačiau ir liežuvį bei burnos ertmę. Tai padaryti padės dantų šepetėliai, ant kurių galvutės išorinės pusės yra specialūs liežuvio valikliai.

 

Reguliarus dantų siūlo naudojimas

 

Dantų siūlas – ne mažiau svarbi burnos ertmės priežiūros priemonė. Dantų siūlo pagalba galėsite pasiekti tas tarpdančių vietas, kurių nepasiekia dantų šepetėlis. Specialistai dantų siūlą naudoti rekomenduoja bent vieną kartą per dieną. 

 

Mažiau gaiviųjų gėrimų, kavos ir alkoholio

 

Kavos ir gaiviųjų gėrimų sudėtyje gali būti fosforo, kuris iš tikrųjų yra geras burnos ertmės sveikatai, tačiau šiais gėrimais vertėtų nepiktnaudžiauti. Per didelis suvartojamas šių gėrimų kiekis gali įtakoti kalcio trūkumą. Trūkstant kalcio, padidės rizika vystytis dantų ėduoniui, kuris vėliau gali sukelti dantenų ligas. Spalvoti gėrimai, kuriuose yra dažiklių ardo dantų emalį ir skatina dantų spalvos pakitimą. 

 

Visiškai atsisakykite tabako

 

Tabakas – vienas pagrindinių burnos vėžio sukelėjų. Rūkant dantys tampa pilkesni, praranda savo tikrąją spalvą, atrodo neestetiškai. Jis taip pat turi didelę įtaką nemaloniam burnos kvapo atsiradimui.

 

Vartokite daugiau kalcio

 

Sendamas mūsų organizmas praranda vis daugiau kalcio (ypatingai moterys), o vėliau tai tampa pagrindine kaulų praradimo/ kaulinio audinio sumažėjimo ar dantų ėduonies priežastimi. Todėl į savo maisto racioną labai svarbu įtraukti kuo daugiau maisto produktų, kuriuose gausu kalcio. Daugiausia kalcio turi pieno produktai – pienas, jogurtas ar sūris. Siekiant palaikyti sveiką dantų ir dantenų būklę taip pat rekomenduojama vartoti B ir D grupės vitaminų. 

 

Kruopščiai ir atsakingai rūpinkitės savo burnos ertmės sveikata. Reguliarus dantų valymas šepetėliu ir dantų siūlu užkirs kelią įvairioms ligoms, o vitaminais praturtintas maisto racionas padės apsaugoti dantų emalį ir bendrąją sveikatos būklę.